2" X 150' continuous white thermal transfer higher performance poly labels
Manufacturer Part No.
152X1800TTHPN
In Stock: Ships Same Day
Retail
$54.97
Web Price
$49.85
/case (1 roll per case)
2" X 150' continuous white thermal transfer higher performance poly labels. Supplied on 1" core with a maximum 5" outer diameter. No timing marks or perforations.
| Manufacturer Part No. | 152X1800TTHPN |
|---|---|
| Printer Type | Desktop |
| Printing Method | Thermal Transfer |
| Inner Core Size | 1.00" |
| Label Material | Polyester |
| Labels Across | N/A |
| Adhesive | None |
| Label Width (in.) | 2" |
| Outer Diameter | 5.00" |
| Max Outer Diameter (Inches) | 5.00" |
| Winding Direction | Out/Unspecified |
| Rolls Per Case | 1 |
| Media Form Factor | Roll |
| Color | White/Unspecified |
| Perforation | Not Perforated |
