Zebra 2.25" x 2" Perf DT Labels 10015342 (White, 12 Rolls)
Manufacturer Part No.
10015342
In Stock: Usually ships within 1-3 days
Retail
$226.92
Web Price
$206.97
/case (12 rolls per case)
• Direct thermal paper labels with all-temp permanent, acrylic adhesive
• 1370 labels per roll, perforated
• 1-inch inner core and 5-inch outer diameter
• For desktop printers
• Premium, direct thermal, bright white, coated, paper label with all-temp permanent acrylic adhesive that survives at temperatures as low as -65 °F and can by applied at temperatures as low as -20 °F
| Manufacturer Part No. | 10015342 |
|---|---|
| Printer Type | Desktop |
| Printing Method | Direct Thermal |
| Inner Core Size | 1.00" |
| Label Material | Paper |
| Labels Across | N/A |
| Label per Roll or Stack | 1370 |
| Adhesive | Acrylic, All-Temp Permanent |
| Label Width (in.) | 2.25" |
| Label Length (in.) | 2" |
| Outer Diameter | 5.00" |
| Max Outer Diameter (Inches) | 5.00" |
| Winding Direction | Out/Unspecified |
| Rolls Per Case | 12 |
| Media Form Factor | Roll |
| Color | White/Unspecified |
| Perforation | Perforated |
