Zebra PolyPro 4000D 2" x 1.25" All-Temp DT Label LD-R2BF5W (White, 36 Rolls)
Manufacturer Part No.
LD-R2BF5W
In Stock: Usually ships within 1-3 days
Retail
$236.16
Web Price
$215.54
/case (36 rolls per case)
• For use with mobile printers
• White, direct thermal, polypropylene label with all-temp permanent adhesive
• Inner core: 3 in., outer diameter: 2 in.
• 280 labels per roll
• Black mark sensing
Direct thermal matte polypropylene label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Offers good resistance to scratching, smearing and moisture. Provides some flexibility for labeling curved surfaces.
| Manufacturer Part No. | LD-R2BF5W |
|---|---|
| Printer Type | Mobile |
| Printing Method | Direct Thermal |
| Inner Core Size | 0.75" |
| Label Material | Polypropylene |
| Labels Across | 1 |
| Label per Roll or Stack | 280 |
| Adhesive | All-Temp Permanent |
| Label Width (in.) | 2" |
| Label Length (in.) | 1.25" |
| Outer Diameter | 2.00" |
| Max Outer Diameter (Inches) | 2.00" |
| Winding Direction | Out/Unspecified |
| Rolls Per Case | 36 |
| Media Form Factor | Roll |
| Color | White/Unspecified |
