Zebra TC52ax-HC Mobile Computer TC520L-1HCMH7T-NA
Manufacturer Part No.
TC520L-1HCMH7T-NA
In Stock: Ships Same Day
Retail
$3,182.41
Web Price
$2,945.47
TC52ax-HC, Android GMS, for Healthcare, SE4720 White & Green imager, Healthcare Hot Swap, 4GB RAM/64GB, BLE Bluetooth Beacon Battery, North America only
The TC52ax-HC healthcare mobile computer offers enhanced value with Wi-Fi 6 support for increased Wi-Fi performance and capacity, double the memory for maximum application performance and new healthcare blue colors designed with healthcare grade materials.
- TC52ax-HC will provide Wi-Fi 6 technology enabling up to 8x faster throughput speeds, 10x better traffic density and lower latency than previous generations of Wi-Fi technologies..
- TC52ax-HC is available with the SE4720 scan engine
- Option to find and track misplaced devices to keep healthcare workers continually productive. The unique solution combines on-device technology with the Zebra Device Tracker cloud application or certified 3rd party tracking applications to locate devices up to two weeks later even when the main battery is depleted.
- All TC52ax-HC accessories are backward compatible with existing TC5X-HC devices
- The TC52ax-HC supports Workstation Connect which provides a true multi-tasking desktop experience
| Manufacturer Part No. | TC520L-1HCMH7T-NA |
|---|---|
| Model | TC52ax-HC |
| User Interface | Touchscreen |
| Operating System | Android 14 |
| Battery | BLE Battery |
| IP Rating | IP65 |
| Durability | Rugged |
| Barcode Type | 1D, 2D |
| Connectivity | NFC, USB 2.0, WiFi, WLAN, MicroSD, BT5.1 |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size (Inches) | 5 |
| Processor | 2.45 GHz |
| RAM | 4 GB |
| Storage Memory | 64 GB |
| MIMO Configuration | 2 x 2 |
| Scan Type | Area Imager |
| Scanning Range | Standard |
