Zebra Z-Select 4000D 1.2" x 0.85" Perf DT Labels 10010037 (White, 6 Rolls)
Manufacturer Part No.
10010037
In Stock: Usually ships within 1-3 days
Retail
$73.62
Web Price
$67.10
/case (6 rolls per case)
• Direct thermal paper labels with all-temp permanent, acrylic adhesive
• 2710 labels per roll, perforated
• 1-inch inner core and 5-inch outer diameter
• For desktop printers
• Premium, direct thermal, bright white, coated, paper label with all-temp permanent acrylic adhesive
• Survives temperatures as low as -65 °F and can be applied at temperatures as low as -20 °F
| Manufacturer Part No. | 10010037 |
|---|---|
| Printer Type | Desktop |
| Printing Method | Direct Thermal |
| Inner Core Size | 1.00" |
| Label Material | Paper |
| Labels Across | 1 |
| Label per Roll or Stack | 2710 |
| Adhesive | Acrylic, All-Temp Permanent |
| Label Width (in.) | 1.2" |
| Label Length (in.) | 0.85" |
| Outer Diameter | 5.00" |
| Max Outer Diameter (Inches) | 5.00" |
| Winding Direction | Out/Unspecified |
| Rolls Per Case | 6 |
| Media Form Factor | Roll |
| Color | White/Unspecified |
| Perforation | Perforated |
