Zebra Z-Select 4000D 3" x 3" DT Labels 84086 (White, 6 Rolls)
Manufacturer Part No.
84086
In Stock: Usually ships within 1-3 days
Retail
$402.18
Web Price
$366.72
/case (6 rolls per case)
Zebra Z-Select 4000D 3" x 3" DT Labels 84086 (White, 6 Rolls)
• For industrial printers
• Premium, direct thermal, bright white, coated, paper label with all-temp permanent acrylic adhesive that survives at temperatures as low as -65 °F and can by applied at temperatures as low as -20 °F
| Manufacturer Part No. | 84086 |
|---|---|
| Printer Type | Industrial |
| Printing Method | Direct Thermal |
| Inner Core Size | 3.00" |
| Label Material | Paper |
| Labels Across | N/A |
| Label per Roll or Stack | 1840 |
| Adhesive | Acrylic, All-Temp Permanent |
| Label Width (in.) | 3" |
| Label Length (in.) | 3" |
| Outer Diameter | 8.00" |
| Max Outer Diameter (Inches) | 8.00" |
| Winding Direction | Out/Unspecified |
| Rolls Per Case | 6 |
| Media Form Factor | Roll |
| Color | White/Unspecified |
